ایرانی ها محدودیت های دولتی را با تویتر خنثی می کنند

فعالان اپوزیسیون در ایران از سرویس پیام رسان مشهور تویتر برای انتشار جدیدترین گزارش ها از تنش های جاری در خیابان های تهران استفاده می کنند.

در حالی که دولت ایران به سرکوب رسانه های خارجی پرداخته است، فعالان سرویس تویتر را برای ارسال لینک ها به ویدیوها، عکس ها و گزارش های مربوط به خشونت بکار می برند. تویتر می تواند از طریق تلفن های همراه و سایت های مختلف در اینترنت قابل دسترسی باشد. بنابراین استفاده کنندگان می توانند کوشش های دولت را برای بستن راه های دسترسی به اینترنت خنثی کنند.

استفاده کنندگان اصلی از تویتر طرفداران میر حسین موسوی بوده اند. بسیاری از مردم برای نشان دادن حمایت خود از او، آیکون های خود را سبز کرده اند، رنگی که کمپین موسوی نیز از آن استفاده می کرد.

بیز استون، یکی از بنیانگذاران تویتر، روز دوشنبه اعلام کرد برای پرهیز از اختلال در سرویس در ایران، شرکت تصمیم گرفته است طرح به روز در آوردن و بهبود تکنیک های بکار برده شده در آن را بتاخیر بیاندازد.

2 نظرات:

  ناشناس

۲۴ تیر ۱۳۸۸، ساعت ۱۵:۲۴

این روزها همه ما ایرانی ها شاهد قیام سراسری مردم برای آزادی هستیم به همین منظور پیشنهاد می کنم که آقای موسوی اعلام یک تحصن در منزل ویا اطراف منزل آقای منتظری را سازماندهی بکنند و تا بدین وسیله خامنه ای خلع گشته و زمام امور را آقای منتظری بعهده گرفته و بعد از آن زمینه یک انتخابات آزاد زیر نظر سازمان ملل متحد را با اصل حاکمیت مردم نه ولایت فقیه که همانا آری یا نه برای جمهوری اسلامی است را سازمان داده و راه ملت ایران را به سوی آزادی باز نمایند این بدان معنی است که اولا آقای موسوی باید در این مقطع زمانی حر گونه عمل نمایند و از تمامیت ولایت یزید زمانه خامنه ای و رژیمش دست شسته و کاملا به اردوی ملت ایران بپیوندند در این صورت است که آقای موسوی می تواند در تاریخ ایران برای همیشه به نیکی ثبت گردد!

  ناشناس

۲۵ تیر ۱۳۸۸، ساعت ۱۳:۴۱

با سلام به هموطنان عزيز

از امروز 16ژوئيه ساعت 1130به وقت اروپا و 1330به وقت ايران ميتوانيد سيماي آزادي را روي ماهواره هات برد با مشخصات زير دريافت كنيد:

ماهواره: هات برد 6
فركانس دريافت: 11200 گيگاهرتز
سيمبل ريت : 27500
اف اي سي 5/6
نام كانال روي هات برد: سيماي آزادي تلويزيون ملي ايران Simay Azadi Iran National TV

اين مشخصات را در اختيار ساير هموطنان بخصوص هموطنان در داخل كشور قرار دهيد.

ارسال یک نظر

» لطف کنید و درباره‌ی یادداشت بنویسید.
» نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز -حالا به هر کسی که می‌خواهد باشد- حذف خواهند شد.
» فارسی بنویسید و برای نمایش درست آدرس وبلاگ‌تان، "//:http" را فراموش نکنید.